Agregaty inwerterowe

Dostęp do źródła prądu jest niezbędny w niemal każdym miejscu i okolicznościach. Zapewnia zasilanie systemów oświetlenia, maszyn i urządzeń, narzędzi, aparatury medycznej oraz laboratoryjnej czy drobnej elektroniki użytkowej. Nie zawsze te odbiorniki mogą korzystać z sieci. Optymalny prąd dla laptopów, smartfonów i przenośnej lodówki na campingu dostarczą przenośne agregaty inwerterowe.

Agregaty prądotwórcze w nowoczesnej technologii

Chociaż agregaty prądotwórcze inwerterowe pełnią podobne funkcje jak ich duże stacjonarne odpowiedniki, różnią się od nich budową i zastosowanymi technologiami. Kluczowymi elementami są silnik spalinowy oraz prądnica inwertorowa. Uzupełnieniem tego zestawu są elementy pomocnicze odpowiadające za kontrolę pracy urządzenia, wyłącznik przeciążeniowy, gniazda, tłumik oraz zestaw transportowy od mocy 3,2 kW.

 • Agregat inwerterowy, jednofazowy z silnikiem benzynowym marki RATO w wersji zabudowanej, wyciszonej, przeznaczony do pracy na zewnątrz. Agregat posiada dwa gniazda jednofazowe, gniazdo USB, elektryczny rozruch. Urządzenie wyposażone jest w kółka i składaną rączkę dla wygodniejszego użytkowania. Możliwość połączenia ze sobą dwóch agregatów.

 • Agregat inwerterowy, jednofazowy z silnikiem benzynowym marki RATO w wersji zabudowanej, wyciszonej, przeznaczony do pracy na zewnątrz. Lekki i cichy - 89 dB. Agregat posiada jedno gniazdo jednofazowe, gniazdo USB, rozruch "na linkę". Budowa walizkowa z rączką - łatwe przenoszenie urządzenia. Możliwość połączenia ze sobą dwóch agregatów.

 • Agregat inwerterowy, jednofazowy z silnikiem benzynowym marki RATO w wersji zabudowanej, wyciszonej, przeznaczony do pracy na zewnątrz. Lekki i cichy - 89 dB. Agregat posiada jedno gniazdo jednofazowe, rozruch "na linkę". Budowa walizkowa z rączką - łatwe przenoszenie urządzenia. Możliwość połączenia ze sobą dwóch agregatów.

 • Agregat inwerterowy, jednofazowy z silnikiem benzynowym marki Atlas Copco w wersji zabudowanej, wyciszonej, przeznaczony do pracy na zewnątrz. Lekki i cichy - 90 dB. Agregat posiada dwa gniazda jednofazowe, rozruch za pomocą kluczyka oraz "na linkę". Osadzony na kółeczkach dzięki czemu urządzenie można łatwo przetransportować w dowolne miejsce ....

 • Agregat inwerterowy, jednofazowy z silnikiem benzynowym marki Loncin w wersji zabudowanej, wyciszonej, przeznaczony do pracy na zewnątrz. Lekki i cichy - 90 dB. Agregat posiada dwa gniazda jednofazowe, rozruch za pomocą kluczyka oraz "na linkę". Osadzony na kółeczkach dzięki czemu urządzenie można łatwo przetransportować w dowolne miejsce . Możliwość...

 • Agregat inwerterowy, jednofazowy z silnikiem benzynowym marki Loncin w wersji zabudowanej, wyciszonej, przeznaczony do pracy na zewnątrz. Lekki i cichy - 52 dB. Agregat posiada jedno gniazdo jednofazowe, rozruch "na linkę". Budowa walizkowa z rączką umożliwiającą  łatwe przenoszenie agregatu. Możliwość połączenia ze sobą dwóch agregatów.

 • Agregat inwerterowy, jednofazowy z silnikiem benzynowym marki Loncin w wersji zabudowanej, wyciszonej, przeznaczony do pracy na zewnątrz. Cichy - 86 dB. Agregat posiada jedno gniazdo jednofazowe 26A, dwa gniazda jednofazowe 16A, gniazdo USB, rozruch elektryczny oraz "na linkę". Osadzony na kołach, posiada wygodną , składaną rączkę. Możliwość połączenia...

Wyświetla od 1 do 7 z 7 produktów

Jak pracują agregaty inwerterowe?

Wytwarzanie prądu przez agregaty inwerterowe jest kilkuetapowym procesem. W pierwszym kroku prądnica połączona bezpośrednio z silnikiem produkuje prąd przemienny. Następnie trafia on do prostownika, w którym zmienia się w prąd stały, i dalej do falownika. Ten przekształca go w wyjściowy prąd przemienny o regularnej sinusoidzie. Parametry uzyskanego prądu pozwalają na zasilanie nim urządzeń o bardzo dużej wrażliwości na wahania napięcia.

Jakie zalety mają agregaty prądotwórcze inwerterowe?

Agregaty inwerterowe charakteryzują się znacznie mniejszymi wymiarami i masą w stosunku do modeli ramowych. Wykonane są w obudowach wyciszonych (odpornych na warunki atmosferyczne) dzięki czemu zapewniają bardzo cicha pracę - generują hałas na poziomie 70 dB. Dlatego doskonale sprawdzają się jako źródła energii w miejscach wymagających zachowania ciszy. Służą do zasilania przenośnej aparatury medycznej, komputerów, serwerów i urządzeń domowych wyposażonych w elektroniczne układy sterowania. Pracują też jakoźródła prądu na kempingach, w camperach, podczas obsługi małych stoisk podczas imprez plenerowych.

Agregaty inwerterowe w naszym asortymencie

Asortyment, który proponujemy, obejmuje agregaty inwerterowe o różnych parametrach technicznych. W ofercie mamy modele jednofazowe, obudowane z rozruchem elektrycznym lub na linkę rewersyjną. Proponujemy urządzenia z silnikiem benzynowym marki Rato o mocy znamionowej PRP

od 1,6 kW do 3,2 kW. Zróżnicowanie parametrów pozwala na dobór wariantu do konkretnego zapotrzebowania na moc. Agregaty inwerterowe są też ekonomiczne w eksploatacji i bardziej przyjazne środowisku, co wynika z zastosowania nowoczesnego systemu spalania paliwa:

 • Najważniejsze cechy agregatów
 • Stabilna częstotliwość 50 Hz
 • Inverterowa technologia
 • Regulacja napięcia ± 1 %
 • Niski poziom zakłóceń THD ≤ 3 %
 • Ultra ciche - wyciszone agregaty
 • Niska waga
 • Oszczędzanie paliwa poprzez automatyczną redukcję obrotów wraz ze spadkiem obciążenia
 • Funkcja łączenia dwóch agregatów w jeden zespół prądotwórczy np 2x modele F3001 ISE o mocy 2,3 kW każdy - wspólnie zapewnią 4,6 kW
 • Funkcja ładowania akumulatora
 • Rozruch elektryczny + akumulator (w modelu F 4001 ISE)

DORADZAMY

Nie wiesz jaki agregat wybrać? Zostaw nam swoje dane lub zadzwoń.

Dobierzemy rozwiązanie najlepiej pasujące do Twojego projektu.