Agregaty dla rolnictwa

Generatory prądotwórcze są jednym z kluczowych elementów w rolnictwie,

których głównym zadaniem jest zasilania maszyn w przypadku awarii zasilania lub jako główne źródło energii.

Można je przenosić w razie potrzeby w miejsca, w których nie jest dostępne zasilanie sieciowe.

  

Nasza oferta obejmuje zarówno proste generatory, które można podłączyć do wału odbioru mocy ciągników, jak i bardziej złożone układy generatorów ustawione równolegle, na przykład zasilające farmy rybne 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Wiele gospodarstw oraz zakładów produkcji i dystrybucji żywności znajduje się w odległych obszarach. Przerwy w dostawie prądu mogą być tam długotrwałe. Każdy rodzaj przerwy w dostawie prądu, bez względu na to, jak krótki, może narazić uprawy i zwierzęta hodowlane.

Jeśli chodzi o uprawy, generatory będą działać na zewnątrz, w wilgotnych obszarach, często mogą mieć kontakt z wodą, pyłem i glebą. Na przykład zespoły prądotwórcze napędzające rampy nawadniające. Generator jest często przemieszczany tam, gdzie i kiedy jest to potrzebne, na farmach, w obrębie pól lub stajni, i dlatego musi być wystarczająco łatwy w obsłudze.

  

Kiedy mówimy o gospodarstwach, oprócz warunków środowiskowych, musimy wziąć pod uwagę, że generator musi interweniować szybko i że nic nie powinno być w stanie zapobiec jego uruchomieniu. Szczególnie widoczne jest to na fermach drobiu, gdzie w czasie lata wysoka temperatura potrafi zabić ptactwo zamknięte w kurniku bez wspomagania sztucznej wentylacji, która z kolei zależy od zasilania. Niemal każda firma rolnicza korzysta ze zautomatyzowanych systemów w celu utrzymania produkcji. Zautomatyzowane procesy zmieniły się w czasie, a dzisiejsza automatyzacja jest bardzo rozwinięta. Dodatkowo moc wymagana w nocy może różnić się od mocy wymaganej w ciągu dnia, więc system musi się dostosować, aby nie było bezużytecznych strat w czasie niskiego zużycia energii.

Na szczęście istnieje sprawdzone rozwiązanie tego problemu.

Możesz łatwo chronić siebie i swoją firmę przed podatnością na awarie elektryczne, włączając generator do infrastruktury farmy.

Generator zapasowy umożliwia kontynuowanie regularnych operacji w oczekiwaniu na połączenie z siecią komunalną. Przy dużych fermach należy się zastanowić czy nie byłoby opłacalne zastosowanie synchronizacji dwóch mniejszych agregatów zamiast jednego dużego. Przy uprawach roślinnych warto wziąć pod uwagę systemy kogeneracji i jego pochodne wykorzystywać do ogrzewania szklarni i nawożenia roślin dwutlenkiem węgla. Na specjalne życzenia klientów zapewniamy systemy bezpieczeństwa, które umożliwiają uruchomienie generatora, nawet jeśli z jakiegoś powodu dochodzi do awarii silnika lub głównej jednostki sterującej, dzięki czemu zawsze zapewnione jest zasilanie elektryczne.

Wszystkie gospodarstwa rolne i inne podmioty z branży rolniczej potrzebują niezawodnego źródła zasilania awaryjnego,

aby przerwy w dostawie prądu nie powodowały katastrofalnych konsekwencji.

Firma AKMEL może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem na polu agregatów dla rolnictwa

i jest w stanie zaproponować odpowiedni zespół prądotwórczy dla konkretnych potrzeb różnych instalacji.

  

    

Sprawdź naszą ofertę!

Skontaktuj się z nami!

Wyświetla od 1 do 10 z 10 produktów

DORADZAMY

Nie wiesz jaki agregat wybrać? Zostaw nam swoje dane lub zadzwoń.

Dobierzemy rozwiązanie najlepiej pasujące do Twojego projektu.