Agregaty prądotwórcze trójfazowe

Agregaty prądotwórcze trójfazowe kojarzą się przede wszystkim z zastosowaniem przemysłowym lub warsztatowym. W rzeczywistości zapotrzebowanie na zasilanie o napięciu 400 V pojawia się też w domach mieszkalnych. Prądu o takim napięciu potrzebują nowoczesne urządzenia techniczne, takie jak pompa wody, piec centralnego ogrzewania z silnikiem czy coraz popularniejsza kuchenka indukcyjna.
Dlatego też taki model urządzenia jest znacznie bardziej uniwersalny i stwarza szerokie możliwości wykorzystania.

Trójfazowe agregaty prądotwórcze – charakterystyka

Podstawowym zadaniem każdego agregatu jest wytwarzanie prądu w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci energetycznej. Urządzenia te odgrywają też rolę zapasowych źródeł energii na wypadek występowania przerw w dostawach prądu. Różnica pomiędzy modelami jedno-i trójfazowymi sprowadza się do odmiennego generowanego napięcia, które w tym drugim przypadku wynosi 400 V. Nie oznacza to jednak, że trójfazowe agregaty prądotwórcze nie mogą być wykorzystywane do zasilania odbiorników potrzebujących prądu o napięciu 230 V. Do tego celu służy montowane w nich gniazdo 230 V 16 A, które zapewnia uniwersalność urządzeń.

Agregaty prądotwórcze trójfazowe – zasady użytkowania

Podstawowym elementem konstrukcyjnym agregatów trójfazowych jest silnik spalinowy oraz trójfazowa prądnica. Do każdej z faz można podłączyć odbiornik jednofazowy. Dopuszczalna rozbieżność pomiędzy wartością obciążeń między fazami wynosi maksymalnie 20-30%.
Podczas korzystania z agregatu należy pamiętać, że całkowita moc prądu pobieranego z

gniazda jednofazowego nie może przekraczać 60% mocy znamionowej urządzenia.
Aby uniknąć uszkodzenia agregatów, producenci montują w nich zabezpieczenia przeciążeniowe. Znajdują się one we wszystkich oferowanych przez nas modelach.

Agregaty trójfazowe w ofercie

Asortyment, który proponujemy, obejmuje agregaty prądotwórcze trójfazowe diesel (silnik wysokoprężny) oraz benzynowe o różnej mocy znamionowej. Pozwala to dopasować model do konkretnych potrzeb, miejsca wykorzystania oraz planowanej liczby i mocy odbiorników prądu. Zakres mocy dostępnych modeli zawiera się w przedziale od 5,6 kW do 14 kW. Są to urządzenia z niezawodnymi silnikami marek takich jak Honda czy B&S Vanguard, z rozruchem elektrycznym, automatycznym lub za pomocą linki. Agregaty trójfazowe znajdują zastosowanie na placach budowy, w warsztatach samochodowych i mechanicznych, w gospodarstwach rolnych, a także w budownictwie mieszkaniowym.

Wyświetla od 1 do 20 z 48 produktów

DORADZAMY

Nie wiesz jaki agregat wybrać? Zostaw nam swoje dane lub zadzwoń.

Dobierzemy rozwiązanie najlepiej pasujące do Twojego projektu.