Agregaty spawalnicze

Spawanie jest procesem wykorzystywanym w wielu dziedzinach przemysłu oraz usługach. Do jego realizacji niezbędne jest źródło zasilania z sieci, z agregatu prądotwórczego lub użycie wyspecjalizowanych agregatów spawalniczych. 

Agregaty spawalnicze – dwa urządzenia w jednym

Agregaty spawalnicze spalinowe należą do urządzeń o wysokiej funkcjonalności - charakteryzuje je wysoka mobilność oraz uniwersalność.

Mogą być wykorzystywane  w miejscach, w których brakuje dostępu do zasilania sieciowego.  Umożliwiają pracę w dwóch trybach: wytwarzania energii elektrycznej oraz spawania.

Czyli można je wykorzystywać zarówno w roli spawarki elektrodowej, jak i tradycyjnego źródła prądu, niezbędnego np. do zasilania elektronarzędzi czy oświetlenia. W efekcie, inwestując raz, otrzymujesz dwa urządzenia w jednej obudowie. Jest to doskonałe rozwiązanie tam, gdzie spawanie stanowi tylko jeden z wielu realizowanych procesów.

Wyświetla od 1 do 7 z 7 produktów

Agregaty prądotwórcze spawalnicze – parametry techniczne

Agregaty spawalnicze spalinowe są zbudowane z silnika spalinowego (benzyna lub diesel), prądnicy synchronicznej oraz rozdzielnicy elektrycznej.  Charakteryzują się dużym zróżnicowaniem parametrów technicznych.  Moc znamionowa użytkowa poszczególnych modeli wynosi od 5,2 kW do 8 kW.  Są to urządzenia jednofazowe 230V bądź trójfazowe 400V, wyposażone w gniazda odbioru mocy.
Ważnym elementem jest zbiornik paliwa o pojemności od 7,1 do 45 litrów, który zapewnia nieprzerwaną pracę przez wiele godzin.

Cechą, która różnicuje dostępne modele, są też silniki benzynowe pochodzące od najlepszych na rynku producentów. Oferujemy agregaty spawalnicze Fogo z benzynowymi jednostkami napędowymi marki Honda i Briggs&Stratton.

Urządzenia są wyposażone w rozruch elektryczny lub za pomocą linki rewersyjnej.

Agregaty spawalnicze – zalety i zastosowanie

Agregaty prądotwórcze spawalnicze są uznawane za jedne z najlepszych na polskim rynku.  Doskonale sprawdzają się w warunkach terenowych pod zadaszeniem, są niezastąpione na placach budowy.  Zapewniają zasilanie elektronarzędzi i oświetlenia w przypadku przerw w dostawach prądu. Ich atutem jest wyposażenie w czujnik poziomu oleju oraz tłumik z przyłączem węża do spalin.

DORADZAMY

Nie wiesz jaki agregat wybrać? Zostaw nam swoje dane lub zadzwoń.

Dobierzemy rozwiązanie najlepiej pasujące do Twojego projektu.