Agregaty jednofazowe

Agregaty prądotwórcze jednofazowe

Przerwy w dostawach prądu mogą być nie tylko uciążliwe, ale też często niosą za sobą poważne konsekwencje. Przykładem może być wyłączenie ogrzewania w szklarni czy wylęgarni drobiu, które prowadzi do poważnych strat w hodowli. Przerwa w zasilaniu przyczynia się również do przestojów w pracach budowlanych czy warsztatowych. Dlatego wszędzie tam, gdzie jego ciągłość jest ważna, sprawdzają się agregaty prądotwórcze Fogo.

Agregaty jednofazowe do domu i warsztatu

Agregaty prądotwórcze jednofazowe charakteryzują się wytwarzaniem napięcia 230 VAC, czyli takim, jakie jest dostępne w domowym gniazdku sieciowym. Dlatego mogą być wykorzystywane do zasilania różnych urządzeń AGD i RTV. Sprawdzą się w każdym budynku mieszkalnym, gdzie używamy odbiorników jednofazowych (nie występuje przy nich problem asymetrii prądów na fazach). W przypadku budynków, gdzie konieczne jest zasilanie napięciem 400VAC- gdy musi pracować trójfazowa kuchnia indukcyjna, pompa wody czy też piec centralnego ogrzewania, niezbędne jest zastosowanie agregatów trójfazowych.

Agregaty prądotwórcze jednofazowe – parametry techniczne

Agregaty jednofazowe wytwarzają prąd o napięciu 230 V i mają zróżnicowaną moc znamionową. Najmniejsze i najmniej wydajne modele oferują ją na poziomie 2,5 kW. Bardziej wydajne jednostki charakteryzują się mocą znamionową użytkową 14,9 kW oraz prądem znamionowym 64,8 A. Duże zróżnicowanie parametrów technicznych pozwala na wybór modelu, który zaspokoi potrzeby w zakresie zasilania konkretnego zestawu odbiorników. Dlatego przed wyborem agregatu jednofazowego należy obliczyć to zapotrzebowanie, uwzględniając fakt, że podczas rozruchu urządzenia potrzebują o 30-40% więcej mocy niż podano na tabliczce znamionowej.

Wyświetla od 1 do 20 z 39 produktów

Agregaty prądotwórcze AKMEL

Jeśli poszukujesz awaryjnego źródła zasilania do domu lub warsztatu, proponujemy jednofazowe agregaty prądotwórcze Fogo. Poza tym, że wyróżniają się szerokim zakresem mocy znamionowej i prądu znamionowego, są wyposażone w niezawodne silniki marek takich jak Honda, B&S Vanguard czy Rato. W ofercie mamy między innymi agregaty jednofazowe inwerterowe, które wyróżniają się cichą pracą i ekonomicznym wykorzystaniem paliwa. Są to modele oparte na nowoczesnej technologii, które produkują prąd o wyjątkowo regularnej sinusoidzie. Dzięki temu nadają się do zasilania delikatnej elektroniki.

W asortymencie mamy agregaty prądotwórcze jednofazowe z rozruchem „na linkę”, elektrycznym oraz z rozruchem automatycznym. W wykonaniu w wersji na ramie (otwarte) przeznaczone do pracy w pomieszczeniach, a także zabudowane - wyciszone przeznaczone do pracy na zewnątrz lub pod zadaszeniem. Poszczególne modele są wyposażone w regulator napięcia AVR, pojemny zbiornik na paliwo i inne.

DORADZAMY

Nie wiesz jaki agregat wybrać? Zostaw nam swoje dane lub zadzwoń.

Dobierzemy rozwiązanie najlepiej pasujące do Twojego projektu.