Porady

Agregaty dla biznesu

Dziś więcej niż zwykle właściciele przedsiębiorstw inwestują w zasilanie rezerwowe, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy w swoich firmach. Chcą zapewnić zasilanie w trakcie przerw w dostawach, by chronić cenny sprzęt i informacje, które mogą być na nim zawarte. Jeżeli tracimy zasilanie, tracimy sprzedaż i klientów. Firma AKMEL oferuje niezawodne źródła zasilania rezerwowego, na których można polegać.

Agregaty dla biznesu pozwalają na zachowanie ciągłości produkcji. Dzięki nim możliwe jest też poprawne dokończenie procesów zatrzymanych w wyniku awarii sieci. Zapewniają one dostęp do energii wykorzystywanej przez maszyny produkcyjne, a także systemy wentylacji, oświetlenia i klimatyzacji. Pozwalają na ograniczenie strat związanych z usterką sieci elektroenergetycznej, a także zwiększenie bezpieczeństwa w budynku. Zasilanie awaryjne jest stosowane m.in. do utrzymania odpowiedniego działania systemów monitoringu i alarmów.

Oferujemy agregaty prądotwórcze dla biznesu w wersji stacjonarnej i przenośnej. Właściciele firm najczęściej decydują się na zakup pierwszego modelu i podłączenie go do ważnych systemów w budynku. Urządzenie włącza się już po kilku sekundach, gdy wykryje utratę zasilania z sieci. Dzięki temu niemal od razu budynek zyskuje ponowny dostęp do oświetlenia i prądu niezbędnego do kontynuacji działalności produkcyjnej.

Agregaty dla domu

W każdym domu prędzej czy później spotkamy się z sytuacją braku prądu, czy to w wyniku zaplanowanych wyłączeń, czy też gorzej jako skutek groźnych zjawisk naturalnych. Tylko od nas zależy czy chcemy się na taką okoliczność zabezpieczyć. Na pewno dużo zależy od okolicy, w której zamieszkujemy. Tereny mniej zaludnione, ze starszą, gorszą infrastrukturą są bardziej narażone na częste lub długotrwałe utrudnienia w dostawach prądu. Zwykła gałąź spadająca na kable w okresie zimowym w trudno dostępnym terenie może oznaczać brak prądu przez 24h lub dłużej.

Agregaty dla domu pozwalają na zachowanie ciągłości zasilania ważnych systemów. Można podłączyć je do głównej instalacji w budynku, a także poszczególnych urządzeń. Oferujemy agregaty przenośne i stacjonarne – od właściciela nieruchomości zależy, jaki model wybierze. Nasz sprzęt sprawdzi się w każdym domu. Pozwoli na uniknięcie problemów związanych z awarią zasilania – m.in. rozmrożenia zamrażarki, zatrzymania filtrów w akwariach, wyłączenia pralki w trakcie prania czy unieruchomienia klimatyzacji. Agregaty prądotwórcze są zasilane gazem lub benzyną – paliwami, które można łatwo przechować w swoim domu. Wybór dostępnych urządzeń jest ogromny, co pozwala na dopasowanie odpowiedniej wersji do własnych potrzeb.

Agregaty rolnicze

Agregaty prądotwórcze dla rolnictwa to urządzenia, które zapewniają niezależność energetyczną w gospodarstwach rolnych. Sprawdzają się doskonale szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony lub w sytuacjach awaryjnych. Są one wykorzystywane do zasilania różnego rodzaju maszyn, urządzeń rolniczych, systemów nawadniających, wentylacyjnych, do dojenia, chłodzenia oraz innych potrzeb związanych z produkcją rolną i hodowlaną.

Agregaty rolnicze służą jako mobilne źródła energii do zasilania elektronarzędzi, maszyn i sprzętu używanego w polu, szczególnie w odległych miejscach, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest niemożliwy. Zapewniają ciągłość działania najważniejszych systemów w gospodarstwie w trakcie przerw w dostawie prądu, co jest kluczowe np. dla systemów chłodzenia, wentylacji w oborach, inkubatorów itd.

Agregaty rolnicze zapewniają dostęp do prądu również w budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Dzięki nim możliwe jest dalsze korzystanie z oświetlenia, ogrzewania czy wentylacji. Ma to znaczenie przede wszystkim w sytuacji, gdy awaria trwa przez co najmniej kilka godzin. W rolnictwie korzysta się zarówno z agregatów przenośnych, jak i stacjonarnych – trwale zamontowanych w budynku.

DORADZAMY

Nie wiesz jaki agregat wybrać? Zostaw nam swoje dane lub zadzwoń.

Dobierzemy rozwiązanie najlepiej pasujące do Twojego projektu.